Takeuchi

Japońskie technologie są doceniane na całym świecie - zazwyczaj jednak mowa o branży elektronicznej. Japoński producent maszyn budowlanych, firma Takeuchi, udowadnia, że również w przypadku wytwarzania specjalistycznych sprzętów przemysłowych istotna jest precyzja oraz wdrażanie innowacji. Marka Takeuchi istnieje na rynku od 1963 roku i dała się poznać jako producent pierwszej miniładowarki na świecie.

Prócz tego marka zajmuje się produkcją sprzętu przemysłowego/budowlanego - koparek hydraulicznych, kołowych i gąsienicowych, ładowarek gąsienicowych (przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach) i kołowych, mikrokoparek. Bardzo istotne dla działalności jest to, że firma posiada wiele oddziałów na całym świecie. Szczególną rolę pełni oddział amerykański, który odpowiada za produkcję koparek i ładowarek budowlanych, jak i drogowych.

Firma opiera swoją działalność w dominującej mierze na eksporcie. Produkty Takeuchi są użytkowane zwłaszcza w krajach europejskich. W Polsce dużą popularnością cieszą się maszyny budowlane, które mogą być wyposażone w silniki renomowanych japońskich marek - Yanmar, Isuzu bądź Mitsubishi.

W ramach serwisu Takeuchi świadczymy usługi takie, jak:

  • remonty kompleksowe oraz naprawy szczegółowe wszystkich typów silnika diesel (umieszczonego w koparkach bądź ładowarkach Takeuchi);
  • dobór oryginalnych części zamiennych do maszyn Takeuchi - przede wszystkim do silników marek Isuzu czy Yanmar;
  • regeneracja silników;

Wśród serwisowanych przez naszą firmę wyrobów Takeuchi znajdują się:

  • modele koparek i minikoparek, takie jak:

TB108
TB014; TB015 ; TB016
TB025; TB035; TB070
TB125; TB135; TB145; TB175
TB1140; TB23R; TB28FR
TB138FR; TB153FR; TB180FR

  • modele ładowarek i miniładowarek z serii:

TL120; TL130; TL140; TL150