Silnik wysokoprężny, zwany powszechnie silnikiem Diesla to jednostka napędowa, której konstrukcję opracowano przeszło 100 lat temu. Oczywiście prototyp wymagał wieloletniego doskonalenia tak, by możliwe było osiągnięcie optymalnego efektu - czyli silnika o samoczynnym zapłonie, pracującego również w ciężkich warunkach oraz zużywającego mniejszą ilość paliwa. Silniki Diesla początkowo stosowano w statkach, później przyszła pora na samochody ciężarowe, maszyny rolnicze, a w końcu - samochody osobowe.

Silniki Diesel znajdują obecnie szerokie zastosowanie m.in. w maszynach drogowych i budowlanych, takich jak koparki, ładowarki, wózki widłowe, kruszarki, wiertnice, w agregatach prądotwórczych, w statkach i łodziach, w sprzęcie rolniczym. Takich jednostek napędowych w Polsce coraz więcej pojawia się także na drogach - zarówno w pojazdach osobowych, jak i specjalnych - z uwagi na liczne zalety rozwiązania.

Specjalizujemy się w naprawie oraz naprawie silników typu diesel używanych w różnego typu maszynach budowlanych, agregatach, maszynach przemysłowych, rolniczych, ogrodniczych, w pojazdach oraz pojazdach specjalnych, a nawet w jednostkach pływających.

Profil świadczonych przez nas usług obejmuje szerokie działania, wśród których znajdują się:

  • kompleksowe diagnozowanie układu paliwowego;
  • wymiana poszczególnych części: pomp wtryskowych, pomp oleju, paliwa, wtryskiwaczy, rozruszników, alternatorów do silników, filtrów powietrza, świec, panewek, tłoków etc.;
  • regeneracja w/w elementów - jeżeli jest taka możliwość;
  • naprawy całościowe;

Posiadamy szeroką gamę części zamiennych do silników wielu renomowanych marek. W katalogu znajdują się części oryginalne, fabrycznie nowe, części oryginalne regenerowane oraz zamienniki. Proponujemy kompleksowy wachlarz usług serwisowych i naprawczych w przypadku silników Diesel takich firm, jak: Cummins, Daihatsu, Deutz, Hino, Ingersoll, Isuzu, Kubota, Mitsubishi, Nanni, Navistar, Perkins, Vetus, Volvo Penta, Yanmar.