Iveco

Włoski producent Iveco uformowany w 1975 roku to część koncernu Fiat zajmująca się wytwarzaniem samochodów dostawczych, ciężarowych (przekraczających 3,5t), wojskowych, a także średnich oraz dużych silników. Iveco produkuje także silniki stacjonarne, stanowiące jednostki napędowe w przypadku generatorów.

Iveco jest również dużym producentem silników dla innych firm motoryzacyjnych, łodzi, maszyn budowlanych, silników stacjonarnych np. wykorzystywanych jako napęd generatorów elektrycznych. Są to silniki rodzin Sofim HPI, NEF, Cursor (8, 10, 12) oraz Vector. Mają one od 3 do 16 cylindrów oraz od 50 do 2400 kW mocy. W marcu 2005 w ramach restrukturyzacji produkujące silniki Iveco Motors weszło w skład spółki „Fiat Powertrain Technologies”.

Kompleksowo przeprowadzamy usługi na wszystkich typach silników IVECO - zarówno  w średnich, jak i dużych wariantach - znajdujących zastosowanie zarówno w pojazdach ciężarowych, specjalnych (np. rolniczych), jak i maszynach budowlanych oraz przemysłowych. Specjalizujemy się zwłaszcza w obsłudze silników przemysłowych.

  • Naprawy są przez nas bardzo profesjonalnie wykonywane - o czym świadczą zlecenia od największych firm transportowych, które zrealizowaliśmy;
  • Udzielamy gwarancji na naszą usługę - pisemnie zapewniając o jej wysokiej jakości;
  • Wykonujemy przeglądy techniczne - oraz naprawiamy ewentualne usterki;
  • Dysponujemy każdym rodzajem filtrów - przeznaczonych do silników bądź maszyn;

Silniki Iveco cechuje przejrzysta budowa. Ich użytkowanie przebiega w sposób klarowny - także w niesprzyjających warunkach (wysokie obciążenia nie zaburzają pracy silnika, nawet jeżeli jest ona stała). Silniki IVECO łatwo zregenerować. Posiadają szczelną głowicę, a ich konstrukcja jest wykorzystywana np. w modelach maszyn marek Kobelco, New Holland, Hitachi.